IntelliJ IDEA a OpenJDK

Pokud by snad někdo chtěl provozovat vývojové prostředí IntelliJ IDEA na OpenJDK, tak mám malou radu. Nedělejte to. Program se chová nestandardně, některé funkce jsou zcela nedostupné, občas obdržíte oznámení o pádu (program však obvykle "drží") a vše je opravdu (ale *opravdu*) hodně pomalé. Ne nadarmo podpora společnosti JetBrains nabádá k používání oficiální Javy od Oracle. Uff. Nějak mi to ještě stále nejde "do huby" ;-)

A jak zjistit, že máte tu správnou Javu? Začal bych příkazem java -version v příkazové řádce. Pokud tam najdete něco jako OpenJDK, je to špatně. Pokud něco jako Java HotSpot(TM), je to správně. Podobně to můžete zjistit přímo v programu v nabídce Help - About.

Standardní součástí dnešních Linuxů bývá z licenčních důvodů právě OpenJDK. Jak si nainstalovat "originální" Javu najdete v dokumentaci ke svým distribucím. Stačí vygooglit "Sun Java Ubuntu" či "Sun Java Fedora" a kliknout na první odkaz.

You have been warned!

Update: Mám zprávy, že IDEA se dá na OpenJDK dlouhodobě provozovat. Jen je potřeba vynaložit vyšší úsilí, pohrát si s nastavením fontů a možná též i něco opatchovat ;-) Další info Lukáš Vlček.
twitter.com linkedin.com
google.com/+ facebook.com
flickr.com youtube.com