ITS MY SPACE (WINTER 2008)

Mix plný atmosferických ploch, valivých beatů a liquidových patternů začíná po krátkém intru ze skladby Playing Games mým irským favoritem: Calibre – Mr Right On je jedna z mých nejoblíbenějších desek tohoto pionýra liquid funku. Navazuje mladá vycházející hvězda Lenzman, který se v setu objeví celkem třikrát! Když jsem ve svém obchodě s deskami uviděl název Lost In Translation (můj oblíbený film), ihned jsem si jej poslechnul a po velkém nadšení ji objednal. Vynikajicí valivá basa se táhne celou skladbou, která je ale jemná – trošku mi připomíná film. Nemá s ním ale nic společného.

Pecku Property Is Theft od majitele legendárního londýnského labelu Commerical Suicide (Klute) z desky Emerors New Clothes jsem si nemohl odpustit, nejraději bych zahrál skladby tři, ale to by se nedostalo na jiné vynikající interprety. Desky z německého Camino Blue v mých setech slyšíte často, to proto, že na nich vydávají moji oblíbenci Electrosoul System. Já jsem ale v setu zahrál Matizze – nadýchaná skladbička s jednoduchou myšlenkou a prvotřídním zpracováním.

Po Lenzmanovi (tenhle mladý týpek umí!) jsem zařadil již zmíněné Electrosoul System se skladbou Out There. Tuhle desku jsem si nejdříve koupil kvůli vypečené liquidovce, která je na druhé straně, ale v poslední době ji skoro nehraji. Vynikající temná basa řízlá mohutnými valivými beaty – to mám rád. Po „systémech“ hraje znovu Klute, tentokrát s překvapivým remixem staré pecky Part Of Me, kterou má na svědomí Calibre.

High Contrast nemůže v takto laděném setu chybět, to ani náhodou! Nechal jsem chvíli otáčet placku co má na nálepce napsáno So Confused. Bublající basa vyšla na londýnském labelu Hospital. A po ní opět Lenzman, já říkal, že ho bude opravdu hodně. Všechny tyto věci jsou poměrně nové, ale to se dá říci také o doslova horké (zima 2008) nahrávce Metrika. Tuto novinku zahraji z obou stran, ani jsem ji pořádně neznal a její zařazení jsem vůbec neplánoval – desku jsem zapomněl na polici mezi novými, které jsem si odnesl z pošty ještě tento týden. Proložil jsem ji remixem Solaris Theme a celé to završil začátkem skladby Metamorphosis opět z dílny Hospitalu. Aby vše dobře znělo, právě jsem vybalil zbrusu nové hroty na své přenosky!

The tracklist:

 1. Duo Infernale - Playing Games (Seba and Paradox Remix)
 2. Calibre - Mr Right On
 3. Lenzman - Caught Up
 4. Craggz & Parallel Forces - Lost In Translation
 5. Klute - Property Is Theft
 6. Matizz - Through My Eyes (Future Engineers Re-Set)
 7. Lenzman - The Blues
 8. Electrosoul System - Out There
 9. Klute - Part Of Me (Calibre Remix)
 10. High Contrast - So Confused
 11. Lenzman - I Want You
 12. Metrik - Into The Future
 13. Chris Su - Solaris Theme
 14. Metrik - Your World
 15. High Contrast - Metamorphosis (intro only)

Nový drum and bassový set. DOWNLOAD MP3; 58 minutes; 50 MBTento zápisek vznikl převodem z mého starého blogu. Ne všechny texty byly takto převedeny, kompletní archiv již není k dispozici.
23 April 2010 | set | oldblog
twitter.com linkedin.com
google.com/+ facebook.com
flickr.com youtube.com