BLUE UNDERGROUND (WINTER 2007)

Poslechněte si jeden starší drum and bassový set, který jsem nazval Blue Underground. Přes osmdesát minut je koncipovaných spíše jako temnější, poslechové dnb. Snažil jsem se zařadit co nejvíce deep a atmospheric tracků. Celý set je postaven kolem dvou desek, které vyšly na přelomu (respektive na konci) roku 2006.

Základním pilířem je dvojdeska Spring EP (C.I.A. Recordings), a druhým nosníkem pak Through My Eyes / Aura (Caminoblue Recordings). Všechno ostatní se točí a podřizuje těmto dvěma černým kotoučům. Skladba Through My Eyes je v remixu (Future Engineers Re-Set). Vyšla na MP3 labelu http://strictly-digital.com a německý label Caminoblue je licencoval. (Za symbolických 1 USD si můžete skladbu legálně stáhnout, odkaz je níže.)

Pecka Through My Eyes od Matizze je nejnadýchanější skladbou celého setu (cca 14 minuta), je prostoupena mnoha plochami a hlavní melodie vám bude znít ještě v další skladbě. Atmosferický drum a bác jak má být. Zhruba v polovině 25. minuty pak uslyšíte druhou strany německé desky – skladba nazvaná Aura. Bohužel nic není dokonalé – zejména moje audiotechnika ne. Během této pecky s hutnou basou přeskočí jehla, protože jsem se začal u hraní trošku vrtět a ťukl do stolu.

Dneska už profláklý masterpiece Dune od State Of Mind zazní taky (42. minuta), avšak možná nebudete znát desku z Nu-Directions: T.K. (2) - Folklore / Substance. Set pak graduje zhruba v polovině, kdy jsem si dovolil (s odstupem času toho trochu lituji) zařadit tvrdší skladby (TK, Twisted Individual, Total Science – těch si užijete v setu víc, nebo třeba XRS). Postupem času se však tóny vracejí do pohodovějších melodií (DJ Marky & Bungle – No Time 2 Love) až zpět k temným beatům.

Ty jsou v závěru často proloženy veselšími tóny ve středech (různé klavíry a synťáky – například State Of Mind -- Afterlife nebo Rhythm Beater -- Hold You Down. Předposlední skladbou je klenot od pánů Greenhalgh & Smithz na labelu Bingo Beats: Total Science -- Millenium Lady, na který naváže mírně liquidová Total Science -- Mars Needs.... Total Science, kterou však nenechám dohrát do konce…

Download: MP3 (75 MB, 83 minut)Tento zápisek vznikl převodem z mého starého blogu. Ne všechny texty byly takto převedeny, kompletní archiv již není k dispozici.
23 April 2010 | set | oldblog
twitter.com linkedin.com
google.com/+ facebook.com
flickr.com youtube.com