28. 01. 2006 Fanklub Ivana Bíbra

Po dlouhém rozmýšlení jsem se nakonec rozhodl založit oficiální fanklub Ivana Bíbra. Členství ve fanklubu je zdarma a je podmíněno získáním originálního podpisu, který můžete získat na adrese:

Fanklub Ivana Bíbra
Lukáš Zapletal
U lávky 2
77200 OLOMOUC

Ivan Bíbr je legenda a je přiřazován k takovým velikánům, jako byl Albert Einstein nebo Tomáš Baťa. Je to nevyčerpatelná studnice linuxových zkušeností, nelítostný vůči distribuci Gentoo, nezlomný piják kvasnicového piva a zejména proslulý gurmán.

Ivan Bíbr je známý také tím, že příliš neholduje kuřecímu masu. O to větší překvapení pro mě bylo, když přijal pozvání do restaurace KIKIRIKI (kuřecí maso na všechny způsoby). Chvíli listoval jídelním lístkem, načež zavolal číšnici a překvapil ji slovy „chci, co byste si sama dala“. Číšnice se mu to chvíli rozpačitě snažila vymluvit, ale nakonec splnila jeho přání. Ivan byl spokojen.

Asi za hodinu pak Ivan trochu polekal čišnici, když chtěl znovu jídelní lístek. Tentokrát si však již objednal jen polévku: „Zapomněl jsem, že si ji chci dát.“

Jako vždy byla naše session velmi plodná. Poté jsme se přesunuli na kvasnicové pivo k Limpě, Ivan ještě stačil Vlastovi Ottovi vypálit na notebooku DVD s „jeho“ jazzem, několikrát zopakovat, že techno není hudba a opakovaně hanil Gentoo Linux (v žertu). Večer jsme ukončili na bowlingu v Atlantu. Oba jsem, značně posílen dvanáctistupňovým pivem, které jsem po celý večer konzumoval, vyzval k souboji – a prohrál jsem na celé čáře. Vysloužil jsem si dokonce nálepku Žlábek, kterou mě Ivan častoval pokaždé, když jsem chytil tu proklatou kouli do ruky.

Nakonec jsme si stopli taxík a jeli domů. Zkušený harcovník za volantem krátkým rozhovorem zjistil, nakolik jsme opilí, načež mě „stáhnul“ o padesát korun českých. Nevíte, proč mě dneska tak bolí hlava?

Update: IB samozřejmě Gentoo nehaní, ale nikdy si neodpustí poznámku typu „nechtělo se ti kompilovat?“ a podobně.
twitter.com linkedin.com
google.com/+ facebook.com
flickr.com youtube.com