20. 12. 2005 Konec ICQ spamu

Přišel jsem na to, jak skoncovat s ICQ spamem. Ačkoli já tyto problémy už dávno nemám (používám Jabber), tak kamarád se mě na to ptal. Po drobném ohledání jsem zjistil, že člověk nesmí mít na svých stránkách (a v diskuzích a podobně) takové ty „zjišťovače“ stavu (offline-online). Rozhodně ne na oficiální stránky ICQ Whitepages, nedoporučuji ani žádné 3rd party servery.

Dalším hlediskem je pokud možno nepsát svoje ICQ číslo do diskuzí a na www stránky. Boti internet prohledávají, rozhodně bych nepsal „ICQ: číslo“, to nejhorší. Pro tyto účely se hodí dát svoje ICQ číslo do obrázku (existuje server hidentity.org, který to dělá za vás - viz kontakt vlevo dole na hlavní stránce mého blogu).

A konečně - když už se SPAMu přes moje rady nemůžete zbavit, zkuste používat kvalitní ICQ klient - třeba pro Mirandu existuje tento plugin, který funguje zcela jednoduše. Pokud vám někdo cizí pošle zprávu, program mu položí předem nadefinovanou otázku a pokud na ni odpoví, teprve pak bude přidán do kontakt listu a může posílat zprávy.

Já osobně používám Jabber a klient Gajm, žádné problémy nemám.
twitter.com linkedin.com
google.com/+ facebook.com
flickr.com youtube.com